Pages Menu
Categories Menu
Astma alergiczna

Astma alergiczna

Infanrix IPV Zinacef cena

Astma może rozwinąć się u osób z nieleczoną alergią. Choroba polega na przewlekłym stanie zapalnym, który rozwija się w drogach oddechowych. Do typowych objawów astmy można zaliczyć charakterystyczny, świszczący oddech, kaszel, uczucie duszności oraz ból w klatce piersiowej.

Napady bądź zaostrzenia astmy mogą być wywoływane na skutek działania określonych czynników. Do nich zalicza się m.in. obecność alergenów, znajdujących się w powietrzu. Dotyczy to przede wszystkim pyłków roślin oraz roztoczy kurzu domowego.

Rozwojowi astmy sprzyja także zanieczyszczenie powietrza, zmiany pogody, a nawet emocje. Niekiedy chory sam może przyczynić się do powstania napadu, głównie przez niewłaściwe zachowania. Czynnikiem wyzwalającym astmę jest np. wysiłek fizyczny bądź spożywanie niektórych produktów spożywczych.

Astma alergiczna może pojawić się już w dzieciństwie. Czasem obserwuje się współwystępowanie innych chorób, takich jak atopowe zapalenie skóry, kataru siennego czy alergicznego zapalenia spojówek.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *