Hycamtin Votrient

AZS jest chorobą dość trudną w wyleczeniu. Skóra chorych na AZS wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest wskazane stosowanie dowolnych kosmetyków. Należy używać silnie natłuszczających środków pielęgnacyjnych, które wskazane są przy atopowym zapaleniu skóry.

Kosmetyki dla osób z AZS powinny wykazywać działanie natłuszczające, należy unikać mydła oraz innych, drażniących środków. Zmiany skórne są bardzo wrażliwe, dlatego w wyborze stroju warto wybierać rzeczy wykonane z delikatnych tkanin. Lepiej unikać wełnianych ubrań, które nie są dobrze tolerowane przez chorych.

Lekarz często przepisuje leki z grupy kortykosteroidów. Stosuje się je miejscowo, na zmienione obszary skóry. Lek występuje w postaci maści, żelu lub w formie płynnej. Dawka jest ustalana przez lekarza i należy jej ściśle przestrzegać, bowiem nakładanie leku w nadmiernej ilości, może doprowadzić nawet do zaniku skóry.

Zmiany skórne są bardzo podatne na zakażenia grzybicze lub bakteryjne. Niekiedy można je wywołać poprzez ciągłe rozdrapywanie zmian. W takim przypadku stosuje się antybiotyki bądź środki o właściwościach grzybobójczych. Zmiany skórne mogą być czasem bardzo nasilone. Wówczas choremu podaje się zazwyczaj glikokortykosteroidy w formie tabletek. Dzięki temu działają ogólnoustrojowo, co przyczynia się do ustąpienia bądź złagodzenia dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *