Zovirax 200 mg ambirix cena

Wyprysk kontaktowy jest charakterystyczną dolegliwością dla osób, cierpiących na alergię kontaktową. Do jego powstania dochodzi na skutek kontaktu z czynnikiem alergizującym. Za najbardziej uczulające alergeny uważany jest nikiel, kobalt.

Znajdują się one w przedmiotach codziennego użytku, takich jak paski do spodni, biżuteria, zamek do ubrań. Właściwości uczulające wykazują również niektóre składniki perfum.

Ze względu na częstotliwość występowania, wyprysk kontaktowy jest charakterystyczny dla dorosłych. Związane jest to z częstszym użytkowaniem przez nich przedmiotów, które zawierają alergeny. Powstanie wyprysku kontaktowego zwiastuje bardzo silny świąd, następnie na skórze pojawiają się pęcherzyki, które otacza zaczerwienienie. Wszystkie te zmiany powstają wyłącznie w miejscu kontaktu skóry z alergenem.

Z czasem skóra zaczyna się łuszczyć, staje się też grubsza. W przypadku nasilonych objawów, alergikowi podawane są leki przeciwhistaminowe, które eliminują dokuczliwy świąd.

W celu zapobiegania powstania kolejnych wyprysków, należy unikać kontaktu z przedmiotami uczulającymi. W niektórych zawodach ryzyko wyprysku jest znacznie większe. Dotyczy to głównie tych stanowisk, w których jest częsty kontakt z alergenami. Na wyprysk zawodowy narażone są m.in. kasjerki, fryzjerki bądź spawacze.

Coldrex MaxGrip C

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *