Aquafresh White & Shine zobacz jak długo trwa leczenie żółtaczki fizjologicznej

Alergiczne zapalenie spojówek najczęściej występuje u określonej grupy osób. Dolegliwość ta dotyczy przede wszystkim dzieci oraz młodzieży. Powodem jej rozwoju jest alergen, który działa drażniąco na spojówkę, przyczyniając się do powstania stanu zapalnego.

Do najczęstszych objawów zalicza się zaczerwienienie oraz łzawienie oczu. Często obserwuje się także obrzęk powiek, niektórzy zaś skarżą się na światłowstręt. Alergiczne zapalenie spojówek może mieć charakter ostry, okresowy oraz przetrwały. Podstawą w zapobieganiu tej dolegliwości jest unikanie alergenu. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Alergikom zaleca się również przemywanie oczu, najlepiej wodą z dodatkiem soli fizjologicznej.

Objawy spowodowane alergicznym zapaleniem spojówek często są powodem, który skłania do udania się do lekarza alergologa. W celu potwierdzenia diagnozy zazwyczaj przeprowadza się testy skórne. W przypadku nasilonych dolegliwości stosowane są leki, których działanie opiera się na obkurczeniu naczyń spojówek.

W celu złagodzenia objawów podaje się również leki przeciwhistaminowe. W niektórych przypadkach stosuje się immunoterapię, polegającą na podawaniu określonych dawek szczepionek. Głównym jej celem jest zmniejszenie wrażliwości na obecność alergenu.

Coldrex o smaku cytrynowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *