Leczenie kataru siennego

Driclor opinie Zantac

Alergiczny nieżyt nosa jest dość uciążliwym stanem alergicznym. Niekiedy może skutecznie utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. W przypadku łagodniejszych objawów można zastosować czynności, które przynoszą ulgę. Jednym z nich jest przepłukiwanie nosa solą fizjologiczną.

W przypadku, gdy podrażnione są także oczy, warto również przemyć je tym roztworem. W przypadku ciągłego kataru siennego, który występuje podczas uczulenia na roztocza kurzu domowego, należy stosować odpowiednie leki. Brak ich zażywania może spowodować rozwój kolejnych dolegliwości, takich jak częste zapalenia zatok.

Lekarze alergolodzy zazwyczaj przepisują określone grupy leków. Ich przykładem mogą być glikokortykosteroidy, które aplikuje się bezpośrednio do nosa. Trzeba je aplikować regularnie w dawce, którą ustali lekarz. Zazwyczaj leki z tej grupy nie wywołują skutków ubocznych, takich jak otyłość czy nadciśnienie.

W przypadku niektórych alergików obserwuje się niewielkie krwawienia z nosa. Wówczas tymczasowo należy zaprzestać stosowania leku.Objawy takie jak kichanie czy łzawienie można skutecznie ograniczyć stosując leki przeciwhistaminowe. W przypadku dolegliwości ze strony oczu, stosuje się specjalne krople. Leki te mogą występować także w formie tabletek.

W przypadku dzieci część leków nie jest zalecana, głównie ze względu na skład oraz możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Alergiczny nieżyt nosa u dzieci zwalcza się podając kromony. Wykazują one słabsze działanie w porównaniu do pozostałych leków, jednak mogą je zażywać dzieci, a także kobiety w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *